BAHAR DÖNEMİ 2021 KAYITLARIMIZ BAŞLADI. İlk Hafta ücretsiz deneme eğitimlerini KAÇIRMA!

ARDUINO KURSU (MBLOCK ile ARDUINO EĞİTİMİ)

Arduino kütüphaneleri ile kolaylıkla programlama yapabilirsiniz. Analog ve dijital sinyalleri alarak işleyebilirsiniz. Tasarladığınız projeye özgü olarak dış dünyaya hareket, ses, ışık gibi tepkiler oluşturabilirsiniz. Sensörlerden gelen sinyalleri kullanarak, çevresiyle etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabilirsiniz.

Program süresi;

Haftada 2 saat toplam 24 saat .

ROBOTİK KODLAMA KURSU

Lego Wedo

Lego’da çocuklar neler kazanır?
Akıl yürütme, problem çözme, üç boyutlu düşünebilme gibi düşünme becerilerini geliştirirler.
• Konsantrasyonlarını arttırırlar.
• Görsel-işitsel dikkatlerini geliştirirler.
• Meraklarının peşinden gitmeyi öğrenirler.
• Kendilerini ifade etme becerilerini geliştirirler.
• Zekâlarını kullanmayı öğrenirler.
• Denemekten korkmamayı öğrenirler.
• Sosyal yaşam becerilerini geliştirirler.

LEGO WEDO’DA NELER YAPIYORUZ?
Lego grubunda öğrencilerimizle belirlenen bir tema üzerinde Legolarla çalışmalar düzenliyoruz. Belirli kazanımlarımız var. Bu kazanımlar çerçevesinde aktivitelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kazanımlarımız günlük yaşam becerilerine yönelik olduğu gibi sosyal yaşam becerilerini de kapsıyor. Aynı zamanda o haftanın teması kapsamında yeni bilgiler de ediniyoruz.

Ayrıca;
Küçük kas becerilerini destekleyerek ileriye dönük fiziksel kazanımlarda da bulunuyoruz. Hayallerinin peşinden giden, meraklarını önemsediğimizi hisseden çocuklarımız kendilerini rahatlıkla ifade edebildikleri ortamda keyifli vakit geçiriyorlar. Programlama mantığı ile yapmış oldukları projeleri mekanik yapılar sayesinde hareketli hale getiriyorlar.

Kursiyer/Öğrenciler Problem Çözme- Küçük Kas Gelişimi-Sabır-Hayal Gücü-Yaratıcılık-Üretkenlik yetileri kazanmaları amaçlanmaktadır.

Lego Robotik

Öğrenciler kendi robotlarını tasarlıyor, inşa ediyor ve onları programlayarak harekete geçiriyorlar. LEGO parçaları kullanılarak mühendislik, tasarım, dil gelişimi, matematik, fen ve sosyal alanlarda öğrenmeyi teşvik eden etkinlikler hazırlanır.

Grafik programlama ara yüzü ile robotlarınızı programlarken hiç zorlanmayacaksınız. Sürükle bırak şeklinde kolay programlama dili ile öğrencilerin rahatça komutlar vermesini sağlar. Öğrencilerimiz takım çalışması yaparken kendi çalışmalarını program içine kaydedebilirler.

MODEL UÇAK VE DRONE YAPIM KURSU

Öğrenci ve Kursiyerlerinin; yaşam boyu kullanabileceği kişisel gelişimine yararlı olabilecek, üretken, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek, iyi ilişkiler kurabilmesi, işe uyum sağlayabilmesi gibi genel bilgi ve becerileri kazandırılır. Bu kursta teorik ve uygulamalı eğitimlere uygun olan yöntem ve teknikler uygulanır. Bu öğretim programı ile bireylerin alan ve dal ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazanması, yeniliğe ve değişime uyum sağlaması ile buna uygun yeterliklere sahip bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Balgat Öveçler Ankara bölgesinde hizmet verilmektedir.

KURS MODÜLLERİ;

SERBEST MODEL UÇAK
MODEL PLANI
KANAT YAPIMI.
YÜKSELİŞ VE DÖNÜŞ DÜMENİ.
GÖVDE YAPIMI
MODEL UÇAĞIN KAPLANMASI
MODEL UÇAK MONTAJI
UÇUŞ AYARLARI VE MODELİN UÇURULMASI

Program süresi; Haftada 2 saat toplam 3 ay (24 saat) .